„Uvažovali jste o dárcovství orgánů? Má to smysl “. Podpořte letošní Evropský den dárcovství a transplantací orgánů (EODD).30

Evropský den dárcovství a transplantací orgánů je každoročně pořádán Radou Evropy v různých evropských zemích a koná se druhou říjnovou sobotu. Letošní, již dvacátý ročník, připadá na sobotu 12.10.2019 a hostitelskou zemí se stala Velká Británie.

Cílem této akce je zvýšení povědomí o důležitosti dárcovství orgánů jako způsobu záchrany a zlepšení životů u široké veřejnosti a také zamyšlení lékařské a politické komunity nad významem slova darování. Tento den je také příležitostí ocenit všechny dárce orgánů a jejich rodiny, poděkovat profesionálům, kteří se odběrům a následným transplantacím věnují. Bez jejich tvrdé práce by nebylo zachráněných životů a zlepšení kvality života mnoha lidí.

V České Republice na Evropský den dárcovství a transplantací orgánů upozorňujeme kampaní na našich webových stránkách a sociálních sítích. Za zmínku stojí akce s názvem Den dárce, pořádána Fakultní nemocnicí v Ostravě v pátek 11.10. Kolegové Vás zvou na odpolední program, během kterého se dozvíte něco o historii centra, o číslech transplantační medicíny a poslechnete si písně legendární skupiny v podání hudebníků z Lucie revival Morava.